Řekla jsem ano! Kdy začít s hledáním svatebních šatů?

22.06.2020

Svatební šaty. Pro většinu nevěst jsou to ty nejdůležitější, které žena oblékne. Ať už máte ty své vysněné svatební šaty, nebo ještě vůbec nemáte představu jaké obléknete, nejdůležitější je jen jedno. Aby jste se v nich cítila dobře. 


Spousta nevěst řeší hned otázku, zda šaty půjčit, odkoupit nebo nechat ušít. Zde v několika bodech shrnu jednotlivé výhody a nevýhody šití svatebních šatů na míru a jak vše probíhá. 


Přesně tak jak píši, tak na míru neseženete šaty v kterékoliv půjčovně. Nemusí Vám sedět délka, či Vám vůbec nemusí sedět živůtek. Nenechte se zmást když na šatech mají napsáno velikost 34 až 42 apod. Každý má odlišnou postavu a ne vždy Vám v půjčovně řeknou pravdu. Jelikož čas od času ke mě chodí nevěsty, že chtějí upravit šaty které si zakoupily v půjčovně, někdy se nestačím divit. Ne vše jde upravit tak, aby jste v nich ve váš den vypadaly dokonale. Nechci posuzovat jaké salóny si své nevěsty hýčkají a které jdou pouze po zisku, takže od tohoto tématu upouštím. 

Když se rozhodnete svatební šaty ušít, určitě doporučuji udělat si alespoň malou představu. Spousta nevěst hned prolistuje několik webů a začne hledat. V tu dobu by jsme si měli uvědomit , že ne všechny modely jsou právě střihově na nás dělané. I tak je ale dobré pár obrázků si uložit a na první schůzce vše ukázat. 

První schůzka je většinou za nejdůležitější, jelikož právě na ní si návrhářka/krejčová udělá přesnou představu.