Lucie 2021 / srpen

- ručně pošívaný živůtek

- kolová sukně z jemného saténu

- základ z matného saténuVeronika 2021 / srpen

- ručně pošívaný živůtek drobnými květy, které zdobí malé korálky

- sukně z několika vrstev tylu a tylová spodnička, díky které krasně drží tvar


Verča přišla s jasnou představou jak by měli její šaty vypadat. Na první schůzce jsme vybraly kombinaci dvou krajek a já po nocích vystřihovala ty nejdrobnější kytičky. Na kytičkách nesměli chybět také korálky. A výsledek byl ještě lepší než celá představa co byla na papíře.  


Lucie 2021 / červenec

- ruční výšivka

- šaty keltského stylu

- rozšířené rukávy


Pro mě hodně nevšední svatební šaty. Když přišla Lucka s představou svatebních šatů keltského stylu, byla jsem z toho nadšená. To víte, každé takové jiné šaty jsou pro mě příjemnou změnou. A když vidím výsledek, tak už si ani nedokážu představit, že by Lucka oblékla jiné šaty. Tento styl k ní prostě sedí.Šaty měli typickou keltskou výšivku a rozšířené rukávy střižené se špicí také nesměly chybět. 


Martina 2021 / červenec

- kolová sukně z jemného matného saténu a na něm jemný šifon

- ručně pošívaný živůtek nádhernou italskou krajkou

- těhotenské svatební šaty

Letos jsem stihla i jednu rychlovku a to těhotenské šaty pro nevěstu Martinu. Těhotenské jsou vždy taková rychlovka, jelikož na šaty je díky rostoucímu bříšku pouhý týden, ať máme jistotu že vše padne. Tady šaty bříško v podstatě úplně schovaly. Vršek byl opět celý ručně pošívaný. 


Klárka 2021/červenec

- kombinace bílé a smetanové barvy

- ručně pošívaný živůtek nádhernou krajkou, která je zdobená našívanou stužkou a perličkami


Když jsem začínala šít tyto šaty, moc jsem se těšila jak dopadne výsledná kombinace bílé a smetanové barvy. Ve výsledku sukně při pohybu hrála různými odstíny a vršek kde jsem ručně našívala kousky krajek tomu dodal jen krásnou tečku.  


Monča 2021 / červenec

- živůtek je ušitý z tylu, který je celý zdobený malými korálky. Ty tvoří krásný vzor ve tvaru drobných lístečků

-sukně z jemného matného saténu doplněná jemným šifónem


Nejvíce nám dalo s Mončou vybrat krajku, ale když jsme narazily na tuhle, hned jsme si ji zamilovaly. Šaty lehké jako pírko a k tomu se na světle krásně třpytí.  A nejvíce jsem se já osobně zamilovala do volných rukávků.


Aneta 2021 / červenec

- ručně pošívaný živůtek zkombinovaný ze dvou typů krajek

- kolová sukně z jemného matného saténu a splývavého šifónu


Šaty měli kolovou sukni, tak jako většina mých šatů a jsem moc ráda, že byla využita při focení s družičkami. Vršek byl ušitý z kombinace dvou krajek, kterou jsem v ruce našívala. Záležet jsem si dala také na zádech. 


Kristýna 2021 / květen

- ručně pošívaný vršek, kde podklad byl ušitý z pružného tylu v tělové barvě, který je moc příjemný na tělo

- saténová sukně s několika vrstvami jemného tylu.

- sukně střižená jako kolová


Covid nám trošku zkomplikoval zkoušky, tak se šaty šily naslepo. O to více mě těší, že si Kristýnka šaty zamilovala hned na první pohled.  Vypadala doslova jako víla z pohádky. A já si moc ráda ušila zase trochu jiný styl.


Pavla 2021 / duben

- živůtek tvořený z těloviny, která neškrábe a je velmi příjemná na tělo 

- dále byl pošitý krajkou, která byla na husto tkaná

- sukně měla krátkou vlečku na knoflíček

- šaty doplňoval dlouhý závoj


Šaty Pavlínky jsme řešili v roce 2020. To jsme ještě netušily, že se svatba díky covidu odsune. A tak se v tomto roce Pavlínka dočkala a svatbu si v šatech náramně užila.


Hanka 2021 / únor 

- šaty z pružného krep saténu s vlečkou na knoflíček

Říká se v jednoduchosti je krása, ale že budou tyto šaty mít takový krásný příběh jsme nevěděly ani jedna. S Hankou jsme šaty řešily už v roce 2019. Svatba měla původně proběhnout na podzim 2020. Bohužel přišel covid a to vše zkomplikovalo. Šaty byly už ušité a tak čekaly na svůj velký den u Hanky ve skříni.  Nakonec svatba proběhla v rodiném kruhu v tomto roce a navíc s jedním malým překvapením v bříšku. Ještě štěstí, že šaty byly trochu pružné.


Maruška 2020

- jemný satén v kombinaci s šifoném a tylovou sukní

- vršek živůtku zdobený ručně našívanaou krajkou se zlatými detaily


S těmito šaty jsem si hodně vyhrála. Hlavní bylo sladit krajku se zlatými střevíčky, a tak mi hned problesklo hlavou vyšít hotovou krajku zlatou nití. Vypadalo to úžasně, takže nezbývalo než krajku na šaty opět v ruce našít. A když už takové krásné zlaté střevíčky, tak ať jdou hlavně vidět. Jsem moc ráda, že se Maruška rozhodla pro takovou délku šatů a já si zas mohla zkusit něco jiného než je zvykem. 


Aneta 2020

- základ celých šatů je tvořený z jemného saténu

- vrchní vrstva celých šatů je pokryta luxusní krajkou zdobenou perličkami.

- jako krásný doplněk jsme k šatům zvolily pásek s mašličkou na zádech


Nejtěžsí na těchto šatech bylo vybrat tu pravou krajku. Na první pohled jsme se do ní obě hned zamilovaly. Perličky po celých šatech přidávaly na kráse. Aneta měla už od začátku představu jaké šaty si přeje a výsledek byl ještě krásnější než na obrázku. 


Ivana 2020

- ručně pošívaný živůtek z pružného tylu kousky krajek

- bohatá sukně , kde základ tvoří jemný satén a na něm jemný šifon

- šaty doplněny závojem ze závojového tylu

Nevěsta Ivanka přišla už na začátku s jasnou představou svých svatebních šatů. A nejlepší na tom bylo to, že na první zkoušce jsme je úplně celé změnily. To je největší výhoda šití svatebních šatů na míru. Dají se neustále vymýšlet jiné kombinace.  


Hanka 2020

- vršek z pevného saténu

- záda zdobená krajkou s ozdobným lemem

- sukně z pevného svatebního saténu a několik vrstev toho nejjemnějšího tylu

- v pase šaty zdobené páskem a na zádech falešná mašlička

Tyto šaty měli být jedny z prvních svatební sezóny 2020, ale díky koronaviru byla svatba přesunuta. Šaty mají nadýchanou sukni z jemného tylu, vršek byl jen decentně zdobený a nejvýraznější jsou na nich právě záda. Já se do nich hned zamilovala 


Terka 2020

-základ šatů byl z jemného saténu v kombinaci s šifonem

- na vršek byla použitá tělovina v tom samém odstínu co pleť nevěsty, takže ve výsledku nešla vidět

-dále byly šaty zdobeny ručně našívanou krajkou

Když ke mě poprvé Terka přišla, oblékla jsem jí šaty, které jsem šila na prodej. Šlo jen sice o základ šatů bez krajky, ale hned se do nich zamilovala. Nezbylo než jen vybrat krajku a se šaty už nebylo co vymýšlet. Nevěstě to v den svatby moc slušelo a dle jejich slov byly šaty pohodlné a krásně se v nich tančilo.  


Alžběta 2020

- sukně z několika vrstev tylu s dlouhou vlečkou

- nadýchané rukávy zdobené krajkou

- krajka našitá také po obvodu sukně

- tylová spodnička

_ozdobné falešné zapínání na knoflíčky po celých zádech

Šaty jako pro princeznu. To jsou šaty, které oblékla má nevěsta Bětka. V ten den neoblékla šaty z mého ateliéru jen ona, ale i její maminka. Bětka byla nádherná nevěsta a moc jí děkuji, že dala svoji představu do mých rukou.


Tinni 2018 / září

- dvoudílné svatební šaty

- základ jemný satén a vrchní část z jemného šifonu

- řetízky z korálků na zádech

- ramena zdobená ručně našitou krajkou

A máme tu zase úplně jiné svatební šaty. Svatební šaty Tinni tvořily v podstatě dvoje šaty. Jedny jakoby takovou dlouhou obyčejnou košilku a na to přišly druhé průhledné šaty zdobeny výšivkou na ramenou a provázky z korálků na zádech. 


Kateřina 2018 / srpen

- ručně pošívaný vršek z pružného tylu krásnou krajkou 

- základ sukně z jemného saténu a na něm jemný šifon


Lehké šaty jako pírko. To jsou šaty Katky. A vypadala v nich nádherně. Ručně pošívaný vršek nádhernou španělskou krajkou. Sukně střižená jako půlkolová.


Tereza 2018 / srpen

- španělská krajka po celých šatech

- bordula po celé délce

- doplněk v podobě dlouhého závoje z jemného tylu

Krásná Terezka v šatech z mého ateliéru. Ve svatební sezóně 2018 první celokrajkové svatební šaty. Na šaty byla použita luxusní španělská krajka, díky které byl okraj délky šatů krásně zdoben bohatou bordurou. Šaty měli navíc krásnou vlečku. 


Šárka 2018 / červenec

- základ šatů z jemného saténu

- sukně doplněná jemným šifonem

- živůtek šatů potažený krásnou krajkou s drobnými kvítky, kde ozdobný lem krásně zdobil výstřih

Nevěsta Šárka přišla už na počátku s jasnou představou. Chtěla jednoduché šaty, splývavou sukni, krátký rukávek, krajkový výstřih do véčka a holá záda. Podle této představy jsem se řídila a vyšly z toho šaty přesně jaké si Šárka vysnila. Výsledek byl prostě nádherný a nevěsta byla jako z pohádky. 


Vendula 2018 / červenec

- základ šatů z jemného saténu potažený jemným šifonem

- ručně pošívaný vršek nádhernou krajkou v podobě kytiček s lístečkami

- vlečka na knoflíček

Už na počátku se mi strašně líbila představa svatebních šatů Vedulky. Šaty chtěla hlavně pohodlné, což u těchto šatů ani jinak nejde. Vršek jsem pošívala opět kouskami krajek (jak je u mě zvykem). Šaty doplňovala opět také kolová sukně. Ideální kombinace a já se těchto fotografií nemůžu vynadívat. 


Tereza 2018 / červenec

- šaty z jemného sametového šifonu

- malá vlečka na knoflíček

Terka mi už loňský rok (2017) psala o svých vysněných svatebních šatech. Že nakonec bude v nich i další človíček jsme mohly jen spekulovat. Šaty na sobě neměly ani kousíček krajky, což to jsou letos moje první i bez jakéhokoliv zdobení. Byly ušity z krásného jemného a pružného saténu, který byl na dotek příjemně sametový. 


Veronique 2018 / červen

- příjemný bavlněný úplet v hladkém sametovém provedení

- hlavní prioritou bylo, aby šaty byly lehké a aby se při převozu moc nepomačkaly

- zdobené páskem a ze stejného materiálu vytvořený i motýlek pro ženicha


Další má zákaznice, která oblékla mé šaty, ale tentokrát až ve Francii. Každá zkouška na které jsme dávaly šaty dohromady probíhala na jedničku. Ať už jezdila s blízkými, kterým jsem nerozuměla, nebo se psem či kočkou 


Martina 2018 / červen

Martina měla krásnou představu o svých svatebních šatech. Chtěla něco vyjímečného a co bude naprosto originální. Když jsme začaly formulovat její vysněné šaty, těšila jsem se stále víc na finální verzi. Celé šaty byly z jemného šifonu, kde pouze záda zdobila krásná francouzská krajka, kterou jsem jak je mým zvykem ručně našívala. K tomu kolová sukně, která je prostě nejkrásnější při pohybu a mašlička byla jako třešnička na dort. Výsledné fotky jsou naprostá bomba a moc nevěstě děkuji za možnost zveřejnění 


Veronika 2018 / červen

- kombinace saténu a jemného šifonu

- ramena zdobená ruční nášivkou

- v pase pásek zdobený krajkou

- malá vlečka


Když Verča přišla s představou svých vysněných svatebních šatů, vyrazila mi dech. A to hlavně tím, že přišla s obrázkem šatů, které si sama namalovala. O to víc mě těší, že jsem se přesně trefila do její představy. Moc jí děkuji za tak krásné fotografie.


Lenka 2018 / červen

- odstín šatů v meruňkové barvě

- ručně pošívaný živůtek nádhernou stříhanou krajkou


V tomto roce moje jediné svatební šaty, které jsou barevné. Dosáhnout správného meruňkového odstínu mi dalo asi nejvíce zabrat. Živůtek byl jako vždy pošitý krásnou krajkou v bílé barvě. Díky tomu na šatech krajka krásně vynikla. Moc děkuji Lence za fotky, sama jsem měla problém vybrat jen pár z té velké várky. 


Lenka 2018 / květen

- bohatá sukně z pevného polomatného saténu doplněná tylovou spodničkou

- ručně pošívané body z pružného tylu


Krásná bohatá sukně, tak aby držela neustále svůj tvar. To bylo hlavním cílem a myslím si že dopadla na výbornou. Sama nemám ráda kruhové spodnice, tedy hlavně při pohybu a to vzduchoprázdno pod šaty. Takže tylová spodnička je ideální volba. K tomu ručně pošívané body, kde krajka zdobí také rukávy je ideální kombinace.


Markéta 2018 / květen

- kolová sukně z jemného šifonu, základ je jemný satén

- ručně pošívaný živůtek, kde byl ušitý z pružného materiálu, aby byly šaty pohodlné a hlavně aby padnul na rychle měnící se postavu

Markétka přišla s jasnou představou svých vysněných svatebních šatů. Já dbala hlavně na to, aby byly šaty i pohodlné, jelikož v tu dobu byla v 6 měsíci těhotenství. Zvolily jsme tedy saténovou sukni s šifonem a vršek byl ušitý z pružnějšího materiálu, který byl zdobený ručně našívanou krajkou. 


Vendula 2018 / duben

- celý vršek z jemné těloviny v odstínu pleti

- ručně pošívaný nádhernou stříhanou krajkou s perličkami

- bohatá kolová sukně z jemného šifonu a jemného saténu

Nejnáročnějsí šaty v roce 2018 a to hlavně díky ručně pošívanému vršku. Nespočet hodin jsem na nich trávila, ale ten výsledek je bomba. A na živo ještě tisíckrát krásnějsnější.


Markéta 2018 / duben

- na celý vršek použita metrážová krajka

- pásek zdobený stuhou

- bohatá sukně

Svatební šaty Markétky mě hodně připomínají ty mé první svatební (moje) .  Proto jsem si je hned oblíbila. Byla použita nádherná krajka, kde jsem ozdobný lem použila na rukávky. Nesměl chybět také dlouhý závoj.


Ivana 2018

Ivanka přišla s krásnou představou dlouhých krajkových rukávů a krajkovým límečkem. Na výsledek jsem se tedy moc těšila. Prozatím mé nejnáročnější svatební šaty. Proč nejnáročnější? Celý živůtek i s rukávy jsem ručně pošívala kousky krajek. Na krajce byly navíc přišité korálky, takže na světle se šaty krásně třpytily. Šaty jsem pošívala ve dne v noci, ale ten výsledek stojí za to. 


Lenka 2018

Spousta nevěst mi přiroste k srdci, tak jako tato nevěsta Lenka. Jsem strašně ráda, že si mě našla a já jí mohla ušít její vysněné svatební šaty. Každá zkouška probíhala jako setkání s kamarádkou. Moc jí děkuji za možnost zveřejnění fotografií z jejich krásného svatebního dne a doufám, že se zase někdy uvidíme. 


Veronika 2018

Tentokrát jsem oblékla nejen nevěstu, ale i její úžasnou dcerku. Oběma to moc slušelo a děkuji Verči za možnost zveřejnění těchto krásných fotografií. Vršek šatů jsem jako vždy pošívala v ruce krásnou španělskou krajkou a k tomu byla má oblíbená kolová sukně s tylovou spodničkou. 


Tereza 2017

Krásná nevěsta Terezka si oblékla šaty, na které snad nikdy nezapomenu. K tomu jsem oblékla i její malou dcerku, která byla naprosto kouzelná. 


Alžběta 2017

- vršek šatů z pružného tylu zdobený ručně našívanou krajkou

- skládaná sukně z jemného saténu a šifonu

- střižená záda šatů do hlubokého výstřihu

Mé první svatební šaty kde jsem ručně pošívala celý vršek krajkou. Výsledek byl tak okouzlující, že jsem si tuto techniku hned zamilovala. Na nevěstě vypadají šaty nádherně a v tak krásném prostředí to je naprosto jako třešnička na dortu.


Bára 2017

- šaty v kombinaci s černou krajkou

- podklad na živůtku je v bílém odstínu, aby krajka pěkně vynikla

- kolová sukně ze saténu a jemného šifonu


Když přišla Barča s představou, že chce mít šaty v kombinaci s černou, hned mě tato představa nadchla. Pro mě příjemná změna. A výsledek. Šaty naprosto vystihují Barču takovou jaká je a to mě na celém tom výsledku nejvíce těší.


Šárka 2017

- kolová sukně z tištěného šifonu

- vršek s odhalenými zády v kombinaci luxusního úpletu a krásné krajky

Šárka a její snové svatební šaty. Tedy vlasně i moje snové šaty, protože málo která nevěsta by šla do něčeho tak odvážného. A já si mohla zkusit něco jiného a za to jsem moc vděčná. Sukně krásně vlála a nevěsta vypadala přímo božsky.


Kristýna 2016

- kolová sukně

- celé šaty byly pokryté tylem se sametovými puntíky

Kristýnka, už od první třídy spolužačka a hlavně nejlepší kamarádka. Když přišla s tím jestli jí neušiji svatební šaty neváhala jsem. I přes to že v tu dobu žila v zahraničí a na svatbu do ČR přijela až týden před svatbou. Jestli ji něco dokonale vystihuje, tak to jsou právě tyto šaty. A jsem moc ráda že jsem se trefila do jejího stylu.